ЖОК ВардарБелоруска убавица пред потпис со Вардар

јули 15, 20200

Раководството на одбојкарскиот клуб Вардар со сериозни амбиции влегува во новата сезона, преговарајќи со квалитетни засилувања со кои „црвено-црните“ планираат да учествуваат и во европските купови. Прво засилување на ОК Вардар се очекува да биде белоруската интернационалка Дарија Аврамчик, 20-годишна убавица која се наоѓа во завршна фаза од преговорите за да го комплетира трансферот во редовите на „црвено-црните“.

Иако станува збор за млада одбојкарка, таа веќе има неколку меѓународни ангажмани, носејќи го дресот на Спортинг од Париз и на словачкиот клуб Списка. „Вардарци“ во неа гледаат идеално засилување не само за борбата за тронот во мак-одбојката, туку и за достојно претставување во Европа.

Leave a Reply