ОК ВардарОК Вардар и интернационалецот Роман Гурски ја прекинаа соработката!

јануари 1, 20220

По само половина сезона, ОК Вардар реши да ја прекине соработката со интернационалецот од Азербејџан, Роман Гурски. 

Информацијата доаѓа од клубот откако заврши првиот дел од сезоната 2021/22 во одбојкаскиот шампионат на Македонија.

ОК Вардар избори место меѓу најдобрите шест екипи кои ќе го продолжат разигрувањето за титулата, откако врза шест победи по ред и со 18 бода се најде на 5-тото место на табелата.

Роман Гурски игра на позицијата техничар, а дојде во ОК Вардар пред почетокот на сезоната од рускиот тим Динамо Киров, каде со црвено-црните имаше договор на 1 година.

ОК Вардар му се заблагодарува за досегашната соработка и придонес и му посакува многу успех во понатамошната кариера. 

Веќе е најдена соодветна замена за испразнетото место во составот на Вардар, а тоа ќе биде објавено по новогодишните празници. 

 

 

Leave a Reply