ОК ВардарРепрезентативното либеро Ангеловски, ново засилување за ОК Вардар

ноември 7, 20210

Одбојкарскиот клуб на Вардар ги засили своите редови со репрезентативното либеро и еден од од најискусните и најквалитетни одбојкари во Македонија, Дарко Ангеловски.

Црвено-црниот одбојкарски тим со ново, третто сериозно засилување влегува во продолжение на сезоната 2021/22. Овој одбојкар минатата сезона настапуваше за тимот на Тетовски универзитет, а овојпат се враќа да му помогне на тимот каде што настапуваше во минатото.

Со ова ОК Вардар добија на искуство но пред се на квалитет во моментите кога тоа на овој клуб и тоа како му е потребно.

Се очекуваат сега уште подобри натпревари за ОК Вардар и пласман во плејофот, а вистинскиот тест ќе биде дуелот со Шкендија.

Leave a Reply