ЖОК ВардарБелоруска убавица пред потпис со Вардар

July 15, 20200

Раководството на одбојкарскиот клуб Вардар со сериозни амбиции влегува во новата сезона, преговарајќи со квалитетни засилувања со кои „црвено-црните“ планираат да учествуваат и во европските купови. Прво засилување на ОК Вардар се очекува да биде белоруската интернационалка Дарија Аврамчик, 20-годишна убавица која се наоѓа во завршна фаза од преговорите за да го комплетира трансферот во редовите на „црвено-црните“.

Иако станува збор за млада одбојкарка, таа веќе има неколку меѓународни ангажмани, носејќи го дресот на Спортинг од Париз и на словачкиот клуб Списка. „Вардарци“ во неа гледаат идеално засилување не само за борбата за тронот во мак-одбојката, туку и за достојно претставување во Европа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

О.К ВАРДАР

novo-logo-vardar-01-1-1280x1810 copy-foother

Упорност. Среќа. Триумф. Пораз. Гледаме дека сето тоа останува на теренот, бидејќи одбојкарската сезона е официјално врз нас.