ОК Вардар„Вардарци“ тестирани на Covid-19, од утре на силен турнир во Ниш

August 20, 20200

Одбојкарите на Вардар од утре почнуваат со учество на силниот турнир што ќе се одржи во Ниш. „Црвено-црните“ по првиот дел од подготовките што беа одработени во Скопје, патуваат за Србија каде ќе одиграат неколку силни контролни натпревари, на турнирот на кој ќе учествуваат екипите на Војводина, Рибница од Краљево и Ниш.

Согласно здравствените протоколи, одбојкарите на нашиот клуб беа тестирани на Covid-19 пред патувањето за Србија, по што по добиените резултати можеме да потврдиме дека сите тестови се негативни.

Вардар е во исчекување на противникот во првата рунда од Челинџ-купот на ЦЕВ, на ждрепката што ќе биде извршена утре со почеток во 16.00 часот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

О.К ВАРДАР

novo-logo-vardar-01-1-1280x1810 copy-foother

Упорност. Среќа. Триумф. Пораз. Гледаме дека сето тоа останува на теренот, бидејќи одбојкарската сезона е официјално врз нас.