ОК ВардарЦела екипа е негативна на Covid-19, првенството може да почне

October 8, 20200

Сите одбојкари и членови на стручниот штаб на Одбојкарскиот Клуб Вардар се негативни на Covid-19, по извршеното тестирање во нашиот клуб во пресрет на почетокот од новата сезона.

„Црвено-црните“ одработеа квалитетни подготовки, одиграа неколку пријателски натпревари и максимално подготвени влегуваат во новиот шампионат, во кој Вардар атакува на првото место и шампионскиот трофеј.

Новата сезона од македонскиот одбојкарски шампионат стартува викендов, а Вардар во првото коло му гостува на тимот на Штип.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

О.К ВАРДАР

novo-logo-vardar-01-1-1280x1810 copy-foother

Упорност. Среќа. Триумф. Пораз. Гледаме дека сето тоа останува на теренот, бидејќи одбојкарската сезона е официјално врз нас.