ОК ВардарБорец совладан без мака

December 5, 20200

Одбојкарите на Вардар забележаа уште една победа во рамките од домашното првенство, рутински славејќи на домашниот дуел против Борец максимални 3-0 во сетови. „Црвено-црните“ одиграа квалитетен меч во кој целосно го контролираа резултатот, не дозволувајќи им на гостите да се понадеваат ниту на сет, камоли на поголемо изненадување на оваа средба.

Првиот сет беше добиен рутински со 25-19, а одбојкарите на Борец освоија 19 поени и во рамките од вториот сет. Триумфот беше осигуран, но „црвено-црните“ се погрижија да не дојде до пад во концентрацијата до последниот поен, славејќи во третиот сет со 25-18.

Ова беше седма овосезонска победа за нашиот машки тим, со што Вардар се наоѓа на третото место на прволигашката табела.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

О.К ВАРДАР

novo-logo-vardar-01-1-1280x1810 copy-foother

Упорност. Среќа. Триумф. Пораз. Гледаме дека сето тоа останува на теренот, бидејќи одбојкарската сезона е официјално врз нас.