ОК ВардарИлиев кариерата ја продолжува во Осијек

January 8, 20210

Македонскиот одбојкарски репрезентативец Стојан Илиев ги напушта редовите на Вардар и заминува во интернационален предизвик, селејќи се во редовите на хрватскиот прволигаш МОК Мурса.

Илиев беше еден од најдобрите одбојкари во црвено-црниот дрес во првиот дел од сезонава, неговите одлични игри беа препорака за да добие интересни понуди од неколку клубови, од кои тоа на крајот за најдобра ја избра онаа од хрватскиот клуб.

Стојан Илиев секогаш го даваше максимумот во црвено-црниот дрес, што беше причина без размислување да излеземе во пресрет на овој одбојкар во моментите кога посака да направи чекор напред во кариерата со трансфер во странство. Му посакуваме многу среќа, со надеж дека во иднина повторно ќе го облече дресот на Вардар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

О.К ВАРДАР

novo-logo-vardar-01-1-1280x1810 copy-foother

Упорност. Среќа. Триумф. Пораз. Гледаме дека сето тоа останува на теренот, бидејќи одбојкарската сезона е официјално врз нас.